Akıllı Sınav Yönetim Sistemi

M Yasin Yıldırım
Proje Hakkında

İyi gelecek iyi eğitimden, iyi eğitim iyi değerlendirmeden geçer. Bu bağlamda Akıllı Sınav Yönetim Sistemi (SEAS), bilgisayar tabanlı bir sınav sistemi geliştirerek daha iyi bir gelecek vadediyor! SEAS; Server ve Client olmak üzere 2 kısımdan oluşan, farklı işletim sistemlerine uyumlu, Python ile geliştirilmiş bir masaüstü uygulamasıdır. Client kısmında eğitimciler ve öğrenciler için olmak üzere 2 farklı arayüz yer almaktadır. SEAS ile birlikte eğitimciler sınıflarını belirleyip, dersi alan öğrencileri sisteme yükleyebilirler. Her sınıf için birden çok sınav detaylı bir biçimde oluşturulabilir. Sınavlarda kısa cevap, çoktan seçmeli ve programlama olmak üzere 3 farklı soru tipi kullanılabilir. Herhangi bir sınav oluşturulduktan sonra tekrar düzenlenebilir, sınav başlatılabilir veya tamamlandıysa notlandırılabilir. Notlandırma sürecini eğitimci dilerse kendisi tamamlayabilir, dilerse otomatik notlandırma sisteminden yararlanabilir. Sınav esnasında ve sonrasında sınava ve öğrencilere dair istatistikleri ve analizleri görebilmenin yanı sıra belirlenen öğrenci veya öğrencilerin cevapları canlı olarak izlenebilir. Buna ek olarak, canlı risk analizi gibi birtakım araçlar sayesinde sınav esnasında ve sonrasında kopya olasılıkları analiz edilebilir. Duruma göre arayüz aracılığıyla çeşitli önlemler alınabileceği gibi öğrenci veya öğrenciler sistem üzerinden uyarılabilir. Modern bir sınav sisteminin ve hızlı değerlendirme imkanının yanı sıra SEAS; sunduğu istatistikler ve analizler ile gerek öğrenciler, gerek sınavlar, gerekse dersler ile ilgili sağlıklı geri dönüşler sağlamaktadır. Bu geri dönüşler sayesinde eğitimciler öğrenim metotlarını üst seviyelere taşıyabilirler. Dolayısıyla SEAS, eğitim kurumlarının marka değerlerine katkı sağlayacak bir yatırım olarak da değerlendirilebilir. Eğitimciler için olduğu kadar SEAS, öğrenciler için de çeşitli avantajlara sahiptir. Örneğin programlama tabanlı bir dersin sınavı kağıt üzerinde yapılmak yerine yazılan kodların test edilebildiği SEAS ile bilgisayar ortamında yapılabilir. Bu durum sınavın bilgi odaklı ölçümünü arttıracak, bilgi dışındaki diğer etkenlerin sınav sonuçlarına etkisini azaltacaktır. Eğitimci arayüzünde olduğu gibi öğrenci arayüzünde de çeşitli istatistikler ve analizler yer almaktadır. Bu durum öğrencilerin kendilerini geliştirmesinde olumlu bir adım olacak, eğitimin verimini arttıracaktır.

Galeri
Yorumlar
Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yorum Yap
Baran Altınel

Merhaba, Toplanacak rakamın nereye harcanacağı ve iş modeli hakkında bilgi rica edebilir miyim. Verilen desteğin hedef kar payı ve dönüş süresi tahminini de bilmek isterdim. Teşekkürler,

M Yasin Yıldırım Türkiye

Merhaba Baran Bey, Yola ilk çıktığımız zamanlarda bu sayfayı açtığımız ve sonrasında güncelleyemediğimiz için bilgiler oldukça eksik kalmış, şu anda detaylı bir iş planımız mevcut. Kitlesel fonlama sitelerinde aradığımız miktar, esasen personel giderleri dışındaki diğer harcamalarımızı bir yıllığına karşılayabilmek amacındaydı ancak doların artışı vs dolayısıyla bu miktar biraz yükseldi. Bu sitelerden almayı planladığımız en az 50 bin TL'lik yatırım şirketleşme masrafları, donanım gereksinimleri, server kiralama, yazılım lisansları ve pazarlama ürünleri için harcanacak. TÜBİTAK BiGG'den gelecek olan hibe ile de personel giderlerinin karşılanmasını öngörüyoruz, süreç devam ediyor. seas.software@gmail.com adresine mail atabilirseniz istediğiniz bilgileri kapsamlı olarak sunmak isteriz. Teşekkür ederiz, saygılarımızla.

Destekçiler
Savaş Ünsal 12-04-2018
1 Destekçi
3,000TL Toplanan
33,000TL Hedeflenen
0 Gün Kalan Süre
3,000TL 2 eğitimci, 50 öğrenci paketi 1 Kişi
7,500TL 5 eğitimci, 125 öğrenci paketi 0 Kişi
12,500TL 10 eğitimci, 250 öğrenci paketi 0 Kişi