Kuluçka Filmi

Mehmet Selçuk Bilge
Proje Hakkında

BU YAZ YEPYENİ BİR FİLM DOĞUYOR:

İlk uzun metrajımız KULUÇKA'nın çekimlerine 15 Haziran'da başlıyoruz!

Hazırlıklarımızın önemli bir bölümünü tamamladık.

Şimdi sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

Bu hikayeyi hep beraber hayata geçirmek, bu heyecanlı sürece yeni ortaklar kazandırmak ve ilk filmimizde yalnız olmadığımızı bilmek bizi çok mutlu edecek.

Crowdfon.com linkimizi sosyal medya hesaplarında paylaşmanız ve görünürlüğümüzü artırmanız da en az maddi destek kadar önemli bizler için.

SON DÖNEMDE NELER YAPTIK?

  1. En son 2017'nin Nisan ayında, "Easter" adlı projemizle İstanbul Film Festivali'ne paralel olarak düzenlenen Ermenistan-Türkiye Sinema Platformu'na seçildik.
  2. 2017'nin Ocak ayında düzenlenen Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu'nun Mülteci Kadınlar temalı yarışmasında kısa filmimiz "Bir Doğum Günü" finalist 15 filmin arasındaydı.
  3. 2016'da DocuTIFF "En İyi Balkan Filmi" ödülünü kazanan belgeselimiz “Rotten” Hindistan'dan İngiltere'ye kadar yaklaşık 20 ülkenin önemli festivallerinde yarışma seçkisinde yer aldı.
  4. 2015'te Arnavutluk'ta çektiğimiz "İp Koptu", BFFF En İyi Kısa Prodüksiyon ödülünü kazanıp, Avrupa genelinde 12 festivalde yarıştıktan sonra yurt içinde Adana Film Festivali, Ankara Film Festivali ve Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali gibi önemli platformlarda En İyi Kısa Film adayı oldu.
  5. 2007 yılında ise Ankara Film Festivali'nde Mr.Unhappy adlı mockumentry filmimiz "En İyi Kısa Film" ödülünü kazanmıştı.

Filmlerimize, detaylı festival listesine ve diğer çalışmalarımıza www.mehmetselcukbilge.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

KULUÇKA (INCUBATION) HAKKINDA

Hani çocukken izleyip de unutamadığımız filmler vardır, bize sinemayı sevdiren...

Kuluçka'ya o aşkla ve o tutkuyla başladık.

Bu hikayeyle sizi masalla gerçek arasında gidip gelen, tuhaf ve gizemli bir yolculuğa davet ediyor; hem görsel hem de kurgusal anlamda yepyeni, cesur ve akıcı bir dil yaratmayı hedefliyoruz.

“Gerçeklerden kaçmaya çalıştıkça, bir çember çizip başladığın noktaya dönersin” diye yazıyor hikayemizin özetinde. İşte o çemberi kırmaktan korkmayanların çok seveceği bir hikaye olan KULUÇKA, aynı zamanda Türk sinemasına yeni ve yaratıcı bir ekip kazandıracak olan, ve de uluslararası alanda başarılı olmayı hedeflediğimiz heyecan verici bir sürecin ilk adımını oluşturuyor.

www.kuluckafilmi.com

  • Provalarımızı, prodüksiyon hazırlıklarımızı ve çekim sürecini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Galeri
Yorumlar
Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yorum Yap
Destekçiler
Savaş Ünsal 09-05-2017
2 Destekçi
1,500TL Toplanan
13,000TL Hedeflenen
0 Gün Kalan Süre
50TL Filmin Özel Gösterimine 1 kişilik davetiye 0 Kişi
100TL Filmin Özel Gösterimine 2 kişilik davetiye ve Özel Poster 0 Kişi
500TL Filmin Özel Gösterimine 2 Kişilik Davetiye + Filmin 50x70 Posteri + İsme Özel Ciltli Senaryo + Soundtrack 0 Kişi
550TL (Öğrenci Tarifesi) -Filmin Özel Gösterimine 2 Kişilik Davetiye + Filmin 50x70 Posteri + Mehmet Selçuk Bilge'yle 3 Günlük Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi 0 Kişi
1,000TL Filmin Özel Gösterimine 2 Kişilik Davetiye + Online Gösterim Linki + Poster ve Senaryo + Soundtrack + Prova ve Set Ziyareti 0 Kişi
5,000TL Destekçi Yapımcı Olarak Filmin Jeneriğinde Yer Alma + Davetiye, Poster, Senaryo ve Online Gösterim Linki 0 Kişi