MatchMyTag

Mustafa Cem Pehlivan
MatchMyTag
Proje Hakkında

MatchMyTag, akıllı telefonlar uygulamaları pazarında eşleşme özelliği ile kendine yer bulacaktır. Eşleşme özelliği barındıran diğer uygulamalar gibi uygulamanın bulundurulduğu akıllı telefonun GPS özelliğinden faydalanarak lokasyonu belirleyip, yakın lokasyonlardaki kullanıcıları birbirlerine göstermektedir.

    

     MatchMyTag'ı diğer lokasyon bazlı eşleşme uygulamalarından ayıran özellik, uygulamayı kullanan akıllı telefon sahibi kişinin temel kişi bilgilerinin yanı sıra iş ve yetenek bilgilerini ön plana almasıdır. Uygulama; kişinin din, dil, ırk, cinsel tercih ve dış görünüşü gibi bilgileriyle ilgilenmemektedir. Ön plana çıkarılacak olan ve kişilerin birbirleriyle iletişime geçmesine neden olacak yegane etken iş bilgileri ve seçmiş olduğu işler dahilindeki yetenekleridir. Bu

etkenden dolayı kişiler uygulamaya Facebook gibi genel bilgileri ön plana alan firmaların üyelik oluşturma bağlantıları ile değil; Linkedin veya Google profilleri aracılığı ile üye olacaklardır. Bu sistem sayesinde kişilerin varsa Linkedin üzerinden yaş, isim, profil resmi gibi temel özelliklerin yanı sıra iş, yetenek ve eğitim gibi MatchMyTag uygulamasında kullanıcıyı ön plana çıkaracak gerekli bilgileri de otomatik olarak MatchMyTag uygulamasındaki profilinde gözükecektir. Şayet Google profili üzerinden üyelik açma işlemi gerçekleştirilirse MatchMyTag için gerekli olan iş ve yetenek gibi özellikler kullanıcıdan uygulamanın kayıt işlemi sırasında doldurması istenip kendini uygulama içerisinde istediği gibi ifade edebilmesi sağlanacaktır. Kullanıcılar bu kayıt yolları sonucunda uygulama içerisinde lokasyonunu belirleyip etrafında bulunan diğer kişilerle iletişime geçebilir.

    

     Uygulamada iletişime geçmek iki şekilde mümkündür. Birinci yol kişinin ihtiyacı olan bir iş kolunu belirleyip etrafında o iş kolu konusunda mesleğini icra eden ya da uzmanlık olarak o iş koluna ait bilgisi bulunan kişileri taraması ve karşısına gelen kişilerden dilediğine veya dilediklerine mesaj isteği göndermesiyle mümkündür. İkinci yol ise birinci yolun tam tersi şeklinde yani, kullanıcı meslek olarak icra ettiği veya bilgisinin olduğu iş kolunu yukarıda bahsedilen üyelik sistemleri yoluyla belirledikten sonra uygulama içerisinde onun uzmanlığından faydalanmak isteyen diğer kullanıcıların mesajlaşma isteklerine onay vermesiyle mümkündür. Uygulama içerisinde mesajlaşmak sadece isteği alan tarafın onayı olduktan sonra mümkündür aksi takdirde mesajlaşma bölümü o kişiyle başlamamaktadır. Bunun sebebi farklı iş kollarındaki kişilerin birbirlerine olan ihtiyaçları üzerinden iletişime geçmek dışında farklı amaçlar için uygulamayı kullananları kontrol etmek ve olası taciz ve istemsiz iletişimlerin önüne geçmektir.

Galeri
Yorumlar
Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yorum Yap
Artur Mumcu Türkiye

Merhaba çok kıymetli Crowdfon üyesi. T.C.Marmara Üniversitesi Doktora tezim dahilinde gerçekleştirdiğim araştırmamda, şimdiye kadar Kitlesel Fonlama proje süreci yaşamış olan herkese ulaşıp anketimi doldurması ricasında bulunuyorum ve sizlere ulaşmak çok zor olduğu için buradan yazmak zorunda kaldım. Kıymetli vaktiniz ve sabrınızı bilime ve Kitlesel Fonlamaya katkı amacıyla sizlerden çok rica ediyorum. Yapılan her anketle hem çalışmama hem de kitlesel fonlama ailesine önemli bir katkıda bulunmuş olacaksınız. Anketi yaparak verdiğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ederim. https://www.onlineanketler.com/s/6337c99

Destekçiler
Savaş Ünsal 20-12-2016
Cem Kılınç 16-02-2017
incepsoft .com 18-02-2017
5 Destekçi
1,310TL Toplanan
30,000TL Hedeflenen
0 Gün Kalan Süre
10TL MatchMyTag Tükenmez Kalem - 1 Aylık Premium Hesap 0 Kişi
100TL MatchMyTag Dokunmatik Kalem ve Bloknot - 1 Yıllık Premium Hesap 0 Kişi
1,000TL 5 Yıllık Premium Hesap 0 Kişi
10,000TL MatchMyTag Projemizde İş Ortaklığı 0 Kişi