Öykü kitabı

Gökçin CELIKIZ
Proje Hakkında

Üç kurmaca öykümü ekleyerek bastırmak istediğim bu kitabın adını, Keenlemyekün olarak belirledim. “Hiç Olmamış Gibi” anlamına gelen bu kelime, bence öykülerin ortak çıkış noktasını yansıtıyor. “Bu olamaz” “Benim başıma asla gelmez” dediğimiz her şeyin aslında
çevremizde yaşandığını reality şovlarda görüyoruz. Ben de, tesadüflerle kesişen yolları anlatan bu öyküleri anlattım. Hepsinde de şahsi olarak şahit olduğum ya da duyduğum bazı olaylardan yola çıktım. Cep boy kitap olarak düşündüğüm bu taslağa çizdireceğim 3 illustrasyonu da ekleme fikrim var. Sponsorlu yayınevlerinden birinde 1500 adet bastırabilmek için desteğe ihtiyacım var.

Şimdi sizlere Öykümden bir pasaj..

-Tebrik ederim, hamilesiniz!
-…
-Üçüz bekliyorsunuz.
-…
-Önümüzdeki ayın beşine kontrol randevusu yazıyorum, o zamana kadar iyi beslenin, neler yiyeceğinizi yazdım, bir de kan testi istiyorum sizden… Firuze Hanım, iyi misiniz?
 
Öğlen salça sürüp yediği iki dilim bayat ekmeğin yemek borusundan yukarı doğru çıktığını hissetti Firuze. Doktorun elindeki kağıdı hızla çekip cebine koydu. Hastanenin merdivenlerine en yakın çöp kutusuna kustu.
Eve gidip dolabı karıştırmaya başladı. Temiz bir fanila, bluz, dikiş yerleri aşınmış ince bir kazak üstüne kalın yünlü hırka; ne bulduysa kat kat giyindi. Tam istediği gibi, Sait’e “mutlu” haberi verdiğinde iki gün öncesinden morarmış sırtına, göğsüne ve çocuk gibi incecik kollarına inecek yeni yumrukların darbesini azaltmış oldu. 

Galeri
Yorumlar
Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yorum Yap
Destekçiler
Savaş Ünsal 25-04-2018
2 Destekçi
510TL Toplanan
4,400TL Hedeflenen
0 Gün Kalan Süre
10TL Destek verenlere kitabın 1 kopyası teşekkür yazısı ile hediye edilecektir. 1 Kişi
100TL İmzalı 20 kitabımı hediye ediyorum. 0 Kişi
500TL İmzalı kitabım ve kitabımın teşekkür sayfasında adınızı belirtiyorum. 1 Kişi