UNUTULMAYAN İNSAN - KISA FİLM

Mervan Tapınç
UNUTULMAYAN İNSAN - KISA FİLM
Proje Hakkında


PROJEMİN ADI UNUTULMAYAN İNSAN. 
BU KISA FİLM DE ÖLÜMSÜZ BİR AŞK, SADAKAT VE EN ÖNEMLİSİ UNUTULMAMAYI İŞLEDİM. UNUTULMAMAK NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ DİYE SORARSANIZ. AİLEMDE BİR ÇOK BİREY ALZHEİMER HASTASI VE ŞUNU GÖRDÜM. ÜLKEMİZ BU HASTALIĞI ÇOK TANIMIYOR VEYA BİLİNÇLİ DEĞİL. BU YÜZDEN BU KISA FİLMİMDE BAŞ ROLDE OYNAYAN NİNEMİZ BU HASTALIKLA BOĞUŞAN BİR KARAKTER OLACAK. AMAÇ HEM BU HASTALIĞA KARŞI BİR FARKINDALIK YARATMAK HEMDE HALKI BİLİNÇLENDİRMEK.
DİĞER ÖNEMLİ AMAÇLARDAN BİR KAÇI DA ŞÖYLEDİR:
1- ÖLÜMSÜZ BİR AŞKI BİR ÇOK FARKLI YANI İLE İŞLEMEK. 
2- PROJEDE ÇALIŞACAK OLAN ÖRNEĞİN KAMERAMAN IŞIK EKİBİ VS. AMACIMIZ BUNLARI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN SEÇMEK.  SEBEBİ İSE ONLARA HEM BİR DENEYİM, TECRÜBE KAZANDIRMAK HEMDE BU SEKTÖRE ONLARI ADAPTE ETMEK.
YANİ BU PROJE HEM BİR HASTALIĞA FARKINDALIK YARATMAK İÇİN HEMDE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DENEYİM VE TECRÜBE KAZANDIRMAK İÇİN, BİRDE AŞKIN EN FARKLI HALİ İLE İŞLENMESİ İÇİN TASARLANMIŞ KISA FİLM, FARKINDALIK VE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR.
PROJENİN BİRAZDA SENARYO KISMINDAN BAHSETMEK İSTİYORUM
20'Lİ YAŞLARDA GENÇ BİR KIZ, AŞIK OLDUĞU BİR ADAM, ADAMIN GÖZÜNDEN ZORLA EVLENDİRİLMELERİ, ZOR SÜREÇLER, ADAMIN ÖLÜMÜ, KADININ BU ÖLÜM ARDINDAN HASTALIĞIN PENÇESİNE DÜŞMESİ, GİZLİ SEVMENİN BIRAKTIĞI HASRET İLE SEVDİĞİ ADAMIN MEZARINA AŞIK OLMAK VE İYİ OLAN HER ŞEYDEN BİR PARÇA :)
OLAY İKİ FARKLI ZAMANDA GEÇECEKTİR. BAŞ ROLÜMÜZÜN GENÇLİK VE YAŞLILIK ZAMANI. ÇEKİM AŞAMASINDA BİR ÇOK ÖZEL ÇEKİM TEKNİKLERİ İLE DESTEKLENEREK PROFESYONEL ÇEKİMLER YAPILACAKTIR. TEKNİK MALZEME OLARAK TA SENARYONUN GİDİŞATINA UYGUN BAŞARILI MALZEMELER KULLANILACAKTIR. BÖYLECE VERMEK İSTEDİĞİMİZ MESAJ VE DUYGU DAHA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE İZLEYİCİYE İLETİLECEKTİR. SENARYONUN YAZARLIĞINI DA BEN ÜSTLENDİĞİM İÇİN PROJEYE DAHA FAZLA HAKİM BİR YÖNETMEN OLARAK ÇIKACAK OLAN KISA FİLMİN DAHADA BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.


BURADAN GELECEK YARDIMLAR; HEM BİR HASTALIĞA KARŞI FARKINDALIK YARATMA VE HALKIMIZI BİLİNÇLENDİRME AMAÇLI HEMDE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TECRÜBE VE DENEYİM KAZANDIRMA İMKANI SAĞLAYACAKTIR. AYRICA PROJEMİ HAYATA GEÇİREREK BİR ÇOK YARIŞMADA ÜLKEM ADINA YARIŞMA HAYALİM VAR BU YÜZDEN BU PROJEYİ EVRENSEL BİR PROJE OLARAK HAYAL ETTİM VE ÖYLEDE TASARLADIM.

PROJE TAKİBİ: PROJENİN BİR ÇOK AŞAMASINDA AŞAĞIDAKİ SOSYAL MEDYA SAYFALARINDAN PROJE HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR AYRICA FARKLI GÖRÜŞ VE DESTEKLERİNİZİ SUNABİLİRSİNİZ.
https://www.facebook.com/mervan.1032
https://www.instagram.com/mervantapinc/
https://twitter.com/mervantapinc

 

  • İHTİYACIM OLAN FİNANSAL KAYNAK YAPTIĞIM ARAŞTIRMAYA GÖRE  20.000 TL. BU TUTAR HEM BİR HASTALIĞA KARŞI FARKINDALIK YARATMAK HEMDE ÜNİVERSİTE  ÖĞRENCİLERİNE TECRÜBE VE DENEYİM KAZANDIRMAK İÇİN TASARLANMIŞ EVRENSEL BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN YETERLİ BİR KAYNAKTIR. BU KAYNAĞIN TAMAMI YAPACAĞIM PROJEYE HARCANACAK. UMUT EDİYORUM Kİ SİZ DEĞERLİ DESTEKÇİLER YAPILAN BU ÖNEMLİ PROJEYİ YALNIZ BIRAKMAYACAKSINIZ.

Galeri
Yorumlar
Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yorum Yap
Destekçiler
Savaş Ünsal 31-08-2017
1 Destekçi
1,000TL Toplanan
20,000TL Hedeflenen
0 Gün Kalan Süre
0TL DİĞER 0 Kişinin Destek Toplamı
25TL TEŞEKKÜR MESAJI 0 Kişi
50TL E-TEKKÜR KARTI 0 Kişi
100TL ÖZEL TEŞEKKÜR KARTI 0 Kişi
250TL TEŞEKKÜR KARTI VE SÜPRİZ HEDİYELER 0 Kişi
500TL SOSYAL MECRALARDA YAYINLANACAK DESTEKÇİ LİSTESİNDE İSİM YER ALMA 0 Kişi
1,000TL JENERİKTE TEŞEKKÜR BÖLÜMÜNDE İSİM 1 Kişi
2,500TL JENERİKTE DESTEKÇİ BÖLÜMÜNDE İSİM 0 Kişi